Günümüzde hastaların kullanabileceği birçok farklı işitme cihazı markası vardır. Oticon 115 sene önce Danimarka’da kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren duyma kaybı olan insanların kaliteli duyması ve sosyal yaşantıya katılabilmesi için araştırma geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir. İşitme cihazı teknolojilerinde öncü olan Oticon, günümüzde doktorlar tarafından çocuklara ve yetişkinlere önerilmektedir.

Oticon markasının işitme cihazları fiyat listesindeki fiyatların modelden modele değişmesine neden olan bazı teknolojik özellikler vardır. ‘Brainhearing’ teknolojisi duyduğunu anlamada eksiklik yaşayan bireylerin algılamada sıkıntı yaşadıkları s ve t gibi harfleri duymasında beyne yardımcı olur. Böylece kişi işitme cihazı sayesinde daha net bir ses duyacaktır.

Oticon işitme cihazları  listesine etki eden bir başka faktör de ‘Velox’ teknolojisidir. Velox, en gelişmiş 2018 yılı teknolojisi kullanılarak geliştirilmiş, hastaların bir toplumda sadece bir kişiyi değil bütün sesleri duymasını sağlayan bir yeniliktir. Bu teknolojiye sahip OPN serisi geleneksel işitme cihazlarından 200 kat daha hızlı ortamdaki sesleri tarar ve kişiye duyurur.

Oticon işitme cihazları  listesinin farklılık göstermesine sebep olan etkenlerden biri de ‘inium sense’ feedback kalkanıdır. İşitme cihazını ilk kez kullanan birçok kullanıcı cihazın ıslık sesi yaptığını ve ötme yaptığından şikayet eder. Oticon’un feedback kalkanı sayesinde cihaz ötme veya ıslık sesi yapmaz, kullanıcı sadece etrafındaki sesleri net bir biçimde duyar. Böylece baş ağrısı gibi sıkıntılar olmaz.

Oticon işitme cihazları fiyat listesine etki eden bir başka faktör de ‘Directionality’ özelliğidir. Duyma kaybı olan insanlar genelde sesin sağdan mı soldan mı arkadan mı geldiğini tam anlayamazlar. Bu sıkıntının önüne geçmek için Oticon markası cihazlarında Directionality teknolojisi uygular ve kişinin sesin geldiği yeri anlayabilmesini sağlar. Bu sayede hasta sesin geldiği yeri kavrar ve şaşkınlık yaşamaz.

Oticon İşitme Cihazı Listesi Tablosu 2019

01 Ocak 2019 itibariyle Oticon işitme cihazlarının fiyat listesi aşağıdaki gibidir:

Oticon Get    —
Oticon Get Power    —
Oticon Ria 2    —
Oticon Ria 2 Pro/ Ria 2 Pro Ti    —
Oticon Dynamo SP4    —
Oticon Dynamo SP6    —
Oticon Dynamo SP8    —
Oticon Dynamo SP10    —
Oticon OPN 3    —
Oticon OPN 2    —
Oticon OPN 1    —
Oticon Chili SP 5    —
Oticon Chili SP 7    —
Oticon Chili SP 9    —
Oticon Nera 2    —
Oticon Nera 2 Pro    —
Oticon Alta 2    —
Oticon Alta 2 Pro/ Alta 2 Pro Ti    —
Oticon Sensei    —
Oticon Sensei SP    —
Oticon Sensei Pro    —
Oticon Sensei Pro SP    —

NOT: SGK (Sigorta) işitme cihazı için cihaz başı 600 TL ile 1215 TL arası firmaya ödeme yapmaktadır. Hasta bu fiyatlardan SGK ödemesi düşülerek ödeme yapar. Ayrıca kalan farkta da indirim ve taksit yapılabilmektedir.

SGK ödemesi hakkında ayrıntılı bilgi için LÜTFEN TIKLAYINIZ.