CİHAZ SEÇERKEN

İşitme cihazı seçimi yapılırken kullanıcı; duyma kaybını, kendi isteklerini, bulunduğu sosyal ortamları ve hayatını dikkate alarak seçim yaparsa kullandığı cihazdan daha çok memnun kalacaktır.

  • İşitme cihazı seçerken en önemli faktör hastanın işitme kaybıdır. İşitme kaybının derecesine göre hastanın kullanabileceği cihazlar değişkenlik gösterir. Örneğin çok ileri derece duyma kaybı olan bir hasta kulak içi cihazlardan veya mini kulak arkası cihazlardan çok memnun kalamaz. Kulak arkası cihazlardan ise memnun kalacaktır. Ayrıca işitme kaybının türüne göre de seçilecek cihazlar değişkenlik göstermektedir. Merkezimizde hastalara kendilerine uygun cihazların çeşitleri ayrıntılı bir şekilde gösterilerek ve denenerek doğru seçim yapmalarına destek olunmaktadır.
İşitme testi örneği

İşitme testi örneği

 

  • İşitme cihazı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir başka etken hastanın kendi istekleridir. Duyma kaybı uygun olmak şartıyla estetiğe önem veren, işitme cihazının dışarıdan belli olmamasını isteyen bir hasta için kulak içi, dip kanal içi veya mini kulak arkası cihazlar daha uygun olacaktır. Daha sonradan utandığı veya çekindiği için aldığı cihazı kullanmayacaksa daha küçük cihazlar bu hastalara daha uygun olacaktır. Önemli olan hastanın işitme kaybının giderilmesi ve toplumda rahat etmesini sağlamaktır.
Farklı çeşit ve boyuttaki işitme cihazları

Farklı çeşit ve boyuttaki işitme cihazları

 

 

  • İşitme cihazı seçerken üzerinde durulması bir başka etken hastanın bulunduğu sosyal ortamlar, iş hayatında olup olmadığı kısaca yaşadığı hayattır. Daha sakin bir yaşam süren, daha çok evde olan hastalar orta segment cihazlardan da fayda görebilir. İş hayatında veya günlük yaşamında sık sık kalabalık, gürültülü ortamlarda bulunan kişilerin kanal sayısı yüksek üst model(Premium) işitme cihazlarından alacakları verim daha yüksek olacaktır. Çünkü bu modellerin ortamdaki gürültüleri azaltıp konuşma seslerine odaklanma özellikleri daha yüksektir. Bu da konuşmaları anlamayı daha iyi hale getirir.

 

7/24 Bize Ulaşın!

Erde Cem YILDIRIM

 

Şirket Yetkilisi

 

Tel: 0 539 253 80 90

This will close in 20 seconds