İşitme cihazlarının farklı biçimleri vardır. Kulak arkası, kulak içi ve dip kanal içi olarak ayrılan işitme cihazlarının en çok tercih edilen biçimi kulak arkası ve kulak içi modelleridir.

Kulak içi işitme cihazları 75 Db işitme kaybına kadar ve kulağında devamlı akıntı olmayan herkes tarafından kullanılabilir. Kulak içi işitme cihazının hastalar tarafından tercih edilmesinin temel sebebi kulağın içinde kalması ve dışarıdan görülmemesidir. Cihaz hastanın duyma kaybına göre ayarlanır ve kulağın içine yerleştirilir.

Kulak içi İşitme Cihazı Listesi

Kulak içi işitme cihazları listesini oluşturan belli etkenler vardır. Bu etkenlerin en önemlilerinden biri kanal-bant sayısıdır. Net ses duyma, sadece kanal-bant sayısına bağlı değildir ama genel olarak kanal bant sayısı arttıkça ses daha net duyulur. Daha net ve ayrıntılı ses duyan kullanıcı bir toplumda rahatça sohbetlere katılır.

Kulak içi işitme cihazları listesine etki eden faktörlerden biri de çift taraflı cihaz kullanımında cihazların birbirine bağlanarak beraber çalışabilme özelliğidir. Bu özellik son yıllarda çıkmıştır ve özellikle duyduğunu anlamada hastalara önemli katkı sağlar. Sağ cihaz sol cihaza, sol cihaz da sağ cihaza destek verir, dolayısıyla da doğal duymaya yakın bir duyma sağlanır. Yeni Hayat İşitme Merkezi’nde birbirine bağlanarak çalışabilen Oticon marka Siya 2 , Nera 2 Pro, Siya 1, Opn S3, Opn S2, Opn S1 model kulak içi cihazları mevcuttur.

Kulak içi işitme cihazları listesinin farklı modellerde değişiklik göstermesinin sebeplerinden biri de gelişmiş dinleme desteğidir. Gelişmiş dinleme desteği kullanıcıya bir toplumda pür dikkat etmeden de sohbetlere katılma olanağı sağlar.

Kulak içi İşitme Cihazı Listesi Tablosu

01.01.2019 itibariyle kulak içi işitme cihazları listesi

Oticon Ria 2 Cic/ Itc    —
Oticon Siya 2 Cic/Itc    —
Oticon Siya 1 Cic/Itc    —
Oticon OPN 3 Cic/Itc    —
Oticon Nera 2 Pro Cic    —
Oticon OPN S3 Cic/ Itc    —
Oticon Opn S2 Cic/ Itc    —

NOT: SGK(Sigorta) işitme cihazı için cihaz başı 800 TL ile 1800 TL arası firmaya ödeme yapmaktadır. Hasta bu fiyatlardan SGK ödemesi düşülerek ödeme yapar. Ayrıca kalan farkta da indirim ve taksit yapılabilmektedir.

SGK ödemesi hakkında ayrıntılı bilgi için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

7/24 Bize Ulaşın!

Erde Cem YILDIRIM

 

Şirket Yetkilisi

 

Tel: 0 539 253 80 90

This will close in 20 seconds