Günümüzde işitme cihazları fiyatları pek çok farklı sebepten dolayı birbirinden farklılık göstermektedir. Bu sebepler özetle cihazın markasından, kanal-bant sayısından, duyduğunu ayırt etme oranından, dışarıdaki gürültüleri baskılama başarısından ve cihazın dayanıklılığından kaynaklanmaktadır. Örneğin %50 duyma kaybı olan bir hasta 1500 TL’lik bir cihaz kullanabileceği gibi daha üst kalite modellerde 8000 TL’ye kadar işitme cihaz kullanabilmektedir. Bu nedenle firmaların işitme cihazı fiyat listesi farklı modellerde birbirinden farklılık göstermektedir.

Oticon İşitme Cihazları  Listesi için tıklayınız!

Yeni Hayat İşitme Cihazları Merkezi’nde Oticon (Danimarka) ve Audio Service (Almanya) marka işitme cihazları kişinin duyma kaybına uygun olarak denenmekte ve uygulanmaktadır. İşitme cihazı kullanacak olan hasta, kullanacağı cihazın üretim yerine, marka kalitesine ve teknik özelliklerine dikkat etmelidir çünkü Çin malı cihazlar daha ucuz olsa da insan sağlığına zararlıdır. Duyma kaybı olan hastalar ve yakınları maalesef sırf işitme cihazı fiyat listesi daha ucuz diye Çin malı cihazları tercih edebilmektedir fakat bu tür cihazlar tam duyuramadığı için kişinin duyma kaybının ilerlemesine sebep olarak yarardan çok zarar getirir.

İşitme cihazı fiyat listesine etki eden en önemli faktörlerden biri cihazın kanal bant sayısıdır. Kanal-bant sayısı yükseldikçe özetle kullanıcı daha net ve anlaşılır bir ses duymaktadır. Özellikle duyduğunu ayırt etme konusunda sıkıntı yaşayan hastalar yüksek kanal-bant sayısına sahip işitme cihazlarından daha çok fayda sağlayacaktır.

İşitme cihazı fiyat listesinin değişik modellerde farklılık göstermesinin en önemli nedenlerinden biri de dışarıdaki gürültülüleri baskılama başarısı ve sese odaklanmasıdır. Kullanıcı kişi cihazı sadece sessiz ev ortamında kullanmaz. Dışarı çıktığında sokak gürültüsü, araba sesleri, rüzgar sesi gibi gürültülerden rahatsız olmaması için gürültü baskılama özelliği kuvvetli bir cihaz kullanması gereklidir. Gürültüleri az duyan hasta insan seslerini daha net duyar ve konforlu bir sosyal yaşantısı olur.

İşitme cihazı fiyat listesinin değişiklik göstermesinin sebeplerinden biri de cihaz markasının dayanıklılığıdır. Şu anda ülkemizde SGK bir kulağa 5 senede bir ödeme yapmaktadır. Dolayısıyla hasta en az 4-5 sene kendiliğinden bozulmayacak kalitede bir cihaz alırsa rahat edecektir. Yeni Hayat İşitme Cihazları Merkezi’nde bu yüzden kendini yıllardır ispatlamış Oticon ve Audio Service marka işitme cihazları uygulanmaktadır.

Özetlemek gerekirse medikal malzeme olan ve iyi duymak için kullanılan işitme cihazlarının fiyatları modeline ve markasına göre farklılık göstermektedir. Kişi, duyma kaybına uygun kaliteli bir marka cihaz alırsa kullandığı süre boyunca konforlu olarak duyar.

7/24 Bize Ulaşın!

Erde Cem YILDIRIM

 

Şirket Yetkilisi

 

Tel: 0 539 253 80 90

This will close in 20 seconds